Trump ztrácí podporu u bílých evangelikálů, i když jsou to stále jeho největší podporovatelé

Washington – Donald Trump ztrácí podporu u jedné z hlavních skupin svých podporovatelů – bílých evangelikálů. Většina však stále stále tvrdí, že současný prezident a kandidát republikánů je jejich volbou.

Nová studie od Pew Research Center zjistila, že mezi měsíci duben a červen došlo mezi protestanty k poklesu Trumpovy podpory o 6 procentních bodů, z původních 78% na 72%.

U bílých evangelikálů, kteří souhlasí s Trumpovým vedením státu, ztratil 8 bodů, ze 67% v dubnu na nynějších 59%.

Velká většina (82%) bílých evangelikálních křesťanů nicméně uvedla, že pokud by byly prezidentské volby dnes, budou volit Trumpa nebo alespoň se k tomu v současnosti přiklánějí.

Pouze 17% uvedlo, že bude hlasovat za demokratického kandidáta Joe Bidena, přičemž polovina (49%) uvedla, že by byl v případě zvolení „hrozným“ prezidentem a čtvrtina (26%) se domnívá, že by svůj úřad spravoval nedostatečně.

Biden však není přitažlivou alternativou ani pro většinu bílých protestantů z jiné než evangelikální denominace, když pouze jeden z pěti (19%) uvedl, že ho podporuje. Pouze pětina bílých katolíků (21%) uvedla, že ho budou volit.

To je v kontrastu s 83% afroamerických protestantů a 74% hispánských katolíků, kteří uvedli, že s Trumpem nesouhlasí. Drtivá většina černých protestantů (88%) uvedla, že budou volit Bidena.

Z afroamerických protestantských voličů pouze 8% uvedlo, že by volili Trumpa, kdyby se dnes konaly volby, přičemž více než polovina (54%) uvedla, že Biden by byl dobrým prezidentem.

„Uprostřed rostoucího počtu případů nákazy koronaviru a rozsáhlých protestů proti rasové nespravedlnosti, kleslo hodnocení prezidenta Donalda Trumpa mezi širokou škálou náboženských skupin, včetně bílých evangelikálních protestantů – ačkoli má mezi nimi stále silnou podporu,“ uvedlo Pew Research Center k výzkumu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. července 2020  Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Trump hlavně přichází o své voliče díky virusu. Těch starších neomarxistů totiž není tolik co těch mladých. No a jakmile se dokáže propojení Bidena s Epsteinem tak bude zcela nevolitelný.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář