Křesťan dnes

Turecko zakazuje cizím křesťanům opětovný vstup do země

Ankara – Turecko zakázalo americkému pastorovi opětovný vstup do země. Mike Platt, který slouží jako pastor v Kadikoy International Church v Istanbulu, byl údajně 2. dubna tohoto roku při přechodu hranic varován, že mu návrat nebude povolen. To se potvrdilo začátkem května, kdy se pokusil do Turecka vrátit – byl zadržen na letišti a další ráno deportován.

Platt v Turecku žil 21 let a podle Middle East Concern (MEC) jeho deportace neměla žádný relevantní důvod. V posledních několika měsících podobné opatření postihlo nejméně tři další křesťany. Podle MEC stejný osud v únoru bezdůvodně potkal mimojiné i Davida a Pamelu Wilsonovy sloužící v Holy Bible Information Association a dalšího křesťana z Kadikoy.

Kanadsko-americký křesťan David Byle byl v říjnu loňského roku zatčen a celou noc držen ankarskou policií, než mu bylo dáno 15 dní na to, aby opustil zemi. Zadržen byl den poté, co turecký soud po dvou letech nařídil propuštění amerického křesťana Andrewa Brunsona. Brunson v Turecku žil 20 let, než byl obviněn ze špionáže a napojení na teroristické skupiny. Propuštěn byl až po americkém nátlaku v podobě přísných sankcí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

Kristýna Gillíková  Foto: Facebook – vězněný pastor Andrew Brunson

Exit mobile version