Turisté si v létě prohlédnou interiér čtyř brněnských chrámů

Brno – Turisté si v létě prohlédnou interiér čtyř významných brněnských chrámů, jejichž dveře jinak zůstávají mimo termíny mší zavřené. Rozjímat a obdivovat uměleckou výzdobu mohou ve starobrněnské bazilice a kostelech svatého Tomáše a Michala. Turistům se otevře i českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, známý jako Červený kostel. ČTK to oznámil Jan Gerych z brněnského turistického informačního centra.

Chrámy lze od 15. června navštívit od úterý do soboty vždy odpoledne. Vstup je zdarma. Čtyřikrát denně se konají komentované prohlídky, přesné časy najdou zájemci na webuTuristického informačního centra města Brna. Centrum připravilo doplňující přednášky a prohlídky dalších sakrálních památek, uvedl Gerych.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie s uctívanou madonou je významná gotická památka, stojí na Mendlově náměstí ve čtvrti Staré Brno. Kostel svatého Tomáše je dominantou Moravského náměstí. Kostel svatého Michala na Dominikánském náměstí má po barokní přestavbě oltář orientovaný netradičně na západ.

Červený kostel si v 19. století postavili evangelíci ve stylu severoněmecké cihlové gotiky. V souladu s protestanskými hodnotami je interiér velmi strohý. Má však skvělou akustiku, proto se tam často konají koncerty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Foto: Wikipedie – evangelický chrám Jana Amose Komenského v Brně

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář