Tváří k zemi

Kniha od Matta Redmana Tváří k zemi je ryzím skvostem, povzbuzujícím ke skutečnému uctívání Boha v duchu a v pravdě. Hluboké biblické vyučování je psáno poetickým jazykem v dobrém překladu Dana Drápala.

Nazývám Matta Redmana vyučujícím básníkem nebo poetickým učitelem. I v této drobné knížce (jako i v jeho dalších) se setkáváte s hloubkou autorovy zkušenosti a jste povzbuzeni uctívat Boha a hledat jeho slávu. Poznáte, že uctívání není jen vzletný pocit v pohodlném křesle s nohama na stole, když se nám vše daří. Je to oběť, kterou Bohu přinášíme za všech okolností.

Klaníme se mu, vše mu vydáváme, jsme na něm zcela závislí, milujeme ho a jsme ochotní pro něj a s ním nést i potupu a kříž. Porozumíme tak obsahu biblického výrazu „padání na tvář“, který je klíčový i pro dnešního moderního člověka a bez kterého nedospějeme do zralosti křesťanského života. Tyto biblické pojmy („tváří k zemi“, „padání na tvář“…) potřebujeme dostat do naší osobní zkušenosti, abychom mohli zakoušet hloubku, šířku, výšku a délku života s Bohem.

Máme kam růst a jsem vděčný za ctitele Boží jako je Matt, kteří jdou před námi. Při četbě roznítil ještě více mé „duchovní chuťové buňky“, abych Pána uctíval, toužil ho více znát a byl chválou jeho slávy. Jestliže k tomu tato kniha některé čtenáře také povzbudí, naplnila svůj účel. CD stejného názvu k tomu může být bonusem. – Tomáš Korčák, pastor a vydavatel

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář