Umělci podpoří benefičním koncertem azylový dům pro matky s dětmi v Ostravě

Ostrava – David Stypka a Bandjeez, pěvkyně Martina Kociánová a Patricie Janečková spolu s dalšími sólisty a Janáčkovým komorním orchestrem vystoupí dnes od 19 h v Divadle A. Dvořáka v Ostravě. Akce podpoří Charitní dům sv. Zdislavy – azylový dům pro matky s dětmi, informuje stránka cirkev.cz

O žánrovou pestrost benefičního večera se postarají pěvkyně Patricia Janečková a violoncellista Jiří Hanousek v doprovodu Janáčkova komorního orchestru, dále pěvkyně Martina Kociánová s harfenistkou Kateřinou Englichovou a se svým aktuálním koncertním programem vystoupí David Stypka & Bandjezz.

Celý výtěžek vstupného 14. ročníku benefičního koncertu Charity Ostrava bude využit v rámci veřejné sbírky na podporu rekonstrukce objektu charitního azylového domu.

Jeho posláním je poskytovat dočasné zázemí matkám s dětmi a těhotným ženám, které se dostaly do nepříznivé sociální situace spojené se ztrátou bydlení. Sociální práce v azylovém domě směřuje k jejich podpoře v soběstačnosti a zapojení zpět do běžného života.

Původní objekt azylového domu, sloužící od roku 1994, již nevyhovuje aktuálním potřebám služby. Celý výtěžek vstupného využijeme na podporu rekonstrukce nového azylového domu,“ vysvětluje ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Získané finance přispějí k vytvoření bezbariérové ubytovací jednotky pro klienty se zdravotním hendikepem, podstatně se zvýší celková kapacita a budeme schopni nabídnout pomoc také maminkám se třemi a více dětmi, kterým ve stávající budově službu poskytovat nemůžeme,“ doplňuje smysl benefice ředitel Pražák.

V charitním azylovém domě nachází každoročně podporu zhruba osm desítek uživatelů služby.

Záštitu nad koncertem převzali František V. Lobkowicz, biskup Diecéze ostravsko-opavské, Tomáš Macura, primátor statutárního města Ostravy a Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje. Koncert bude moderovat Martina Kociánová.

 

-mn-  Datum:. září 2019 Foto: Ostrava Caritas

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář