Unesená křesťanská zdravotní sestra a její dcera se na Haiti stále pohřešují

Křesťanská vzdělávací organizace El Roi Haiti uvedla, že od únosu zdravotní sestry Alix Dorsainvilové z New Hampshire a její dcery z jejich areálu nedaleko Port-au-Prince na Haiti uplynulo už týden a že se v slzách modlí za propuštění manželky a dcery svého zakladatele.

„Od únosu Alix a její dcery uběhl týden. Tento týden bylo prolito mnoho slz, ale my společně s naším týmem neustále pracujeme a modlíme se, abychom je bezpečně přivedli domů, a nadále chováme naději,“ uvedla podle Christian Today organizace v prohlášení o zdravotní sestře, která byla unesena 27. července.

SOUVISEJÍCÍVýzva k modlitbám po únosu křesťanské zdravotní sestry a její dcery na Haiti

Alix Dorsainvilová se v roce 2021 provdala za zakladatele organizace El Roi Haiti Sandra Dorsainvila poté, co v roce 2020 nastoupila do této organizace. Je také oddanou křesťankou, která na Haiti jezdí od roku 2010, a organizace ji popisuje jako někoho, kdo „žije život ve stopách Ježíše“.

Svědci sdělili agentuře Associated Press, že zdravotní sestra z New Hampshire byla zaneprázdněna péčí o pacienty na malé klinice, když ozbrojení muži přepadli místo a zajali ji.

Lormina Louima, pacientka, která čekala na vyšetření, sdělila zpravodajské službě, že jeden z mužů se oháněl zbraní a nařídil jí, aby zachovala klid.

„Když jsem uviděla zbraň, strašně jsem se vyděsila,“ řekla Louima agentuře AP. „Nechci to vidět, nechte mě jít.“

Členové komunity uvedli, že ozbrojenci požadují výkupné ve výši jednoho milionu dolarů, ale ani americké ministerstvo zahraničí, ani El Roi Haiti nesdělily veřejnosti žádné podrobnosti o vyšetřování s odkazem na citlivou povahu situace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. srpna 2023 Foto: El Roi – Alix Dorsainvilová

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář