University of the Cumberlands zažívá „důkazy Božího jednání“ na shromážděních vedených studenty

University of the Cumberlands patří mezi křesťanské instituce, které zažívají spontánní bohoslužby a modlitby v reakci na událost probuzení na Asburyho univerzitě.

SOUVISEJÍCÍCedarville University hovoří o spontánních modlitbách a „vylití a přítomnosti Pána“

Studenti křesťanské univerzity ve Williamsburgu ve státě Kentucky se zapojili do nepřetržitého modlitebního a bohoslužebného shromáždění, které začalo v pondělí a pokračovalo po celý týden.  

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Pastor kampusu v Cumberlands Jacob Ratliff sdělil deníku The Christian Post, že by se sice „zdráhal nazvat to v tuto chvíli probuzením“, nicméně uvedl, že „vidí významné důkazy Božího působení na univerzitě“.

„Povzbudila nás touha našich studentů vidět Krista vyvýšeného. Uspořádali dvě bohoslužebná shromáždění, která měla dopad na náš kampus i místní komunitu,“ řekl Ratliff.

Podle Ratliffa studenti z Cumberlands, kteří se účastnili nedávných probuzeneckých shromáždění v Asbury, zorganizovali a vedli v pondělí večer bohoslužbu, která měla „jasnou sladkost Pánovy přítomnosti“.

„Dá se to vysledovat až k hnutím v Asbury. Studenti přítomní v Asbury ve čtvrtek večer obdrželi od vyučujících a studentů Asbury požehnání, které je povzbudilo k tomu, aby se vrátili a uspořádali v pondělí večer bohoslužbu,“ vysvětlil.

Pondělní večerní bohoslužby se zúčastnilo asi 400 studentů a členů komunity, od té doby se konalo několik neformálních modlitebních setkání a bohoslužebných shromáždění.

SOUVISEJÍCÍ – Profesor z Asbury: Jsme svědky „překvapivého Božího jednání“

Ratliff poznamenal, že v posledních dnech se v kapli „střídalo 10 až 15 studentů při modlitbách“, přičemž další improvizované bohoslužby v úterý se zúčastnilo asi 75 studentů.

„Studenti se nadále pravidelně setkávají a vzájemně se povzbuzují prostřednictvím skupinového setkání nazvaného ‚Skutky 2,42-47‘, jehož cílem je povzbudit věřící k modlitbám a jednotě,“ dodal pro CP Ratliff. „Díky tomu víme o dvou nových věřících a modlíme se za mnoho ovoce, které očekáváme v nadcházejících dnech.“

Minulý týden se Asburyho univerzita stala centrem probuzení, které následovalo po formálním ukončení pravidelné bohoslužby v kapli v Hughesově posluchárně.

Alexandra Prestaová, studentka posledního ročníku školy Asbury, v dřívějším rozhovoru pro CP uvedla, že na bohoslužbě v kapli zaznělo kázání řečníka Zacha Meerkreebse založené na 12. kapitole listu Římanům, na téma „láska v akci“.

„Na pár minut jsem odešla, ale pak jsem cítila, že se mám vrátit. Od té doby to nepřestalo. Byla to směs uctívání, svědectví, modlitby, zpovědi, ticha,“ vyprávěla a nazvala to „plným prožitkem Ducha svatého“.

K improvizované modlitbě a bohoslužbě došlo téměř 53 let po tom, co v roce 1970 v Asbury došlo k vylití Ducha svatého, které se rozšířilo do dalších kampusů a společenství.

„Jedná se o čistý akt Ducha svatého, který vylévá lásku, pokoj a uzdravení – srdce jsou proměňována a to je třeba chválit,“ dodala Prestová.

„Meerkreebs po celou dobu probuzení působí jako vůdce a pravidelně nám připomíná, že to vychází z radikální pokory, z pokoření se před Pánem.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. února 2023 Foto: William Turner/University of the Cumberlands

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář