Únos kněze v Nigérii

Abuja. Na jihu Nigérie byl unesen další katolický kněz: P. Lawrence Adorolo, farář kostela sv. Benedikta ve městě Okpella v nigériijském státu Edo. Podle zpráv agentury Fides byl P. Adorolo unesen neznámými ozbrojenci nedaleko Okpelly při návratu do města v podvečer ve středu 27. září.

Únos kněze ostře odsoudil biskup z Auchi mons. Gabriel Dunia. Potvrdil rovněž, že únosci se k činu přihlásili a žádají výkupné. Jak nicméně dodal, církev výkupné neplatí. Nigérijská biskupská konference už před časem rozhodla o důsledném odmítání jakýchkoliv žádostí o výkupné za kněze a řeholníky. „Diecéze žádá bezpodmínečné propuštění kněze. Budeme sloužit mši a modlit se k Pánu za to, aby byl propuštěn bez dalších podmínek,“ dodal nigérijský biskup.

 

 

Podle agentury Fides byli letos na jihu Nigérie uneseni nejméně tři kněží. Dva z nich se dostali na svobodu (jezuita P. Samuel Okwuidegbe byl propuštěn a P. Charles Nwachukwu byl osvobozen při policejním útoku) a jeden byl zavražděn (P. Cyriacus Onunkwo ve státu Imo). Už dva roky nejsou žádné zprávy o. Gabrielu Oyakovi z kongregace Ducha svatého, který byl unesen 7. září 2015 ve státu Kogi.

 

Zdroj: Radio Vaticana
Foto: Wikimedia, ilustrační

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář