USA a Británie kladou nový důraz na náboženskou svobodu v zahraničí

Washington – Americký ministr zahraničí Mike Pompeo připravuje na příští týden konferenci, jejímž cílem bude prosazování náboženské svobody ve světě, informuje Crux.

Letošní akce bude největším celosvětovým shromážděním o náboženské svobodě a Pompeo řekl, že je důkazem toho, že administrativa prezidenta Donalda Trumpa učinila náboženskou svobodu „skutečnou prioritou“.

Tato iniciativa přichází jen týden poté, co britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, představil závěrečnou zprávu z nezávislého vyšetřování o protikřesťanském pronásledování.

Tyto kroky ve prospěch náboženské svobody musí být povzbuzující pro organizace zabývající se náboženskými právy. Podle Charlese Collinse se náboženská svoboda těší dlouhodobě nízké oblibě ve srovnání s jinými tématy, jako jsou etnické problémy a sexuální identita.

Minulý rok bývalá americká velvyslankyně při Svatém stolci Mary Ann Glendonová řekla, že náboženské svobodě hrozí, že „se stane právem druhé třídy, které je pravidelně, nebo příliš často podřízeno celé řadě dalších práv, nároků a zájmů,“ podotkl portál Crux.

Collins se domnívá, že tato změna dvou předních západních mocností nemohla přijít ve vhodnější době. Lidé jsou totiž ve 21. století od konce studené války svědky jednoho z největších protináboženských pronásledování v historii.

Zpráva britské vlády odhaduje, že ze všech pronásledovaných lidí je asi 80 procent postižených právě křesťanů. Collins dodává, že Pompeo a Hunt v květnu dokonce společně diskutovali o náboženské svobodě u kulatého stolu, který se konal v Lambeth Palace, když byl na návštěvě Velké Británie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 14. července 2019 Foto: Wikipedie – Mike Pompeo

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář