USA: Biskupové odsoudili výstavbu zdi na mexické hranici

 

Je třeba budovat mosty, ne zdi. Těmito slovy reagovala Konference biskupů USA na rozhodnutí nového amerického prezidenta Donalda Trumpa vybudovat zeď na mexické hranici dlouhou 3200 kilometrů.

Předseda Komise pro migranty Mons. Joe Vasquez ve svém prohlášení tvrdě odsoudil tento příkaz a zdůraznil, že církev v USA udělá vše proto, aby byla nablízku migrantům a jejich rodinám. Podle slov preláta tato zeď způsobí, že migranti, „především ti nejzranitelnější, ženy a děti“, budou ještě více vykořisťováni „překupníky a pašeráky“. Kromě toho, pokračuje dále Mons. Vasquez, vybudování této bariéry „destabilizuje mnohé komunity, které žijí v míru podél hranice“.

Prelát zodpovědný za pastoraci migrantů v USA také odsoudil novou politiku zadržení a deportace přistěhovalců, kterou ohlásil Donald Trump. Americký prezident rozhodl o tom, že vláda zastaví dotace těm městům, které odmítnou věznit nebo deportovat nelegální imigranty. Tato politika, vysvětlil ve svém prohlášení Mons. Vasquez, „rozdělí rodiny a zvýší paniku a strach ve společnosti“.

Podle amerického biskupa se katolická církev v USA bude nadále snažit prokázat solidaritu a pomoc migrantům. Každý den „zakoušíme bolest rodin, které bojují za život, který by se podobal normálnímu rodinnému životu,“ dodal na závěr Mons. Vasquez. Politická rozhodnutí prezidenta Trumpa „ještě více obrátí na ruby rodiny migrantů“.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: Flickr

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář