USA nebudou financovat Populační fond OSN

Populační fond OSN znovu přišel o americké finance. Prezident Donald Trump obnovil platnost tzv. Kemp-Kastenova dodatku, který zakazuje financování organizací podporující provádění nucených potratů a sterilizací. Dodatek byl v platnosti za republikánské administrativy, demokratická administrativa jej vždy zrušila, naposledy Barrack Obama v roce 2009.

Ke zrušení financování přimělo stávající americkou administrativu fakt, že Populační fond OSN podporuje nebo se přímo podílí na čínských programech kontroly populace nucenými potraty nebo sterilizacemi. Finance budou převedeny na konto „globálního zdraví“ na aktivity nesouvisející s umělými potraty a podle nedávno obnovené Mexico City Policy z nich nebudou financovány ani zahraniční neziskové organizace provádějící nebo propagující potraty.

Kemp-Kastenův dodatek z roku 1985 zakazuje zahraniční pomoc USA jakékoli organizaci, o které vláda zjistí, že je zapojena do provádění nucených potratů a sterilizací. Nové memorandum uvádí, že i když Čína v roce 2015 změnila svoji politiku jednoho dítěte na politiku dvou dětí, stále se jedná o stejné nucené a násilné metody kontroly populace.

 

Zdroj:  Hnutí pro život
Foto:  Flickr

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář