USA: Teenagerův odkaz lásky a statečnosti

Život čtrnáctiletého Philipa „Phila“ Parkse sice ukončila rakovina, ale jeho statečná víra, která sílila tváří v tvář smrti, pomáhá pronásledovaným křesťanům dodnes. Zatímco bojoval se čtvrtým stádiem glioblastomu, agresivního mozkového nádoru, využíval Phil své umělecké obdarování k vytváření přáníček, která prodával na Internetu. Na přední straně byl nakreslený ptáček kardinál – symbol naděje během chlapcova boje s rakovinou.

Několik dní předtím, než upadl do komatu (a následně 13. dubna 2016 zemřel), řekl Phil své matce, že chce zisk z přáníček věnovat na pomoc pronásledovaným křesťanům ve světě. „Byl vděčný… protože mu (nemoc) umožnila zvěstovat Krista více lidem,“ napsala Philova matka Lydie v dopise adresovaném Hlasu mučedníků. „Potom mi řekl, že mučedníci trpěli pro svou víru mnohem více, a že to měl ‚mnohem jednodušší‘ [než oni]“.

Toto prohlásil po obdržení zprávy, že jeho nemoc je nevyléčitelná; poté co absolvoval řadu operací, chemoterapii, několik sérií ozařování a buněčnou terapii. Navzdory tomu všemu si zachovával naději, radost, lásku a víru.

Phila dlouhodobě inspirovaly příběhy vytrvalé víry přemáhající strach – příběhy bratří a sester z celého světa pronásledovaných pro svou víru. Osm měsíců před smrtí Phil napsal svůj poslední dopis pronásledovanému křesťanovi ve vězení. V dopise Phil povzbuzoval íránského vězně Faršída Fathi, a ujistil ho, že se za něj modlí. (Faršíd byl o čtyři měsíce později propuštěn, ve vězení strávil téměř pět let.)

 

Zdroj a foto: Hlas mučedníků

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář