Útočník v americké synagoze věřil, že koná Boží vůli

Obviněný mladík John Earnes, střelec v synagoze v Poway, byl členem presbyteriánské církve a věřil, že koná Boží vůli. Židy totiž obviňuje z vraždy Ježíše Krista.

Internetové noviny The Christian Post informují, že Earnest, jehož otec je starší v presbyteriánském sboru v San Diegu, byl přesvědčen, že Židé si zasloužili zemřít za věci, jako je zabití Ježíše nebo ovládání médií. Napsal to ve svém sedmistránkovém manifestu před útokem z 27. dubna.

Jeho čin zanechal jednu ženu mrtvou a tři další zraněné. Muž byl obviněn z vraždy prvního stupně a ze tří pokusů o vraždu prvního stupně.

„Jsme šokovaní a hluboce zarmouceni strašlivým útokem na synagogu v Poway,“ řekli jeho rodiče ve svém prohlášení prostřednictvím advokáta.

„K naší velké hanbě je nyní součástí dějin zla, které bylo po staletí spácháno na židovských občanech. Akce našeho syna byla ovlivněna lidmi, které neznáme, a myšlenkami, které nemáme. Stejně jako našich dalších pět dětí, i on byl vychován ve víře a společenství, kde odmítáme nenávist a učili jsme, že láska musí být motivem všeho, co děláme, “ uvedli dále.

„Že byl náš syn přitahován k takové temnotě, je pro nás děsivé tajemství, i když jsme přesvědčeni, že vymáhání práva odhalí mnoho podrobností, které ho k tomuto zlu a opovrženíhodnému činu přivedl. Naše srdce se obrací k obětem a pozůstalým. Naše poděkování patří osobám, které zabránily ještě větším ztrátám na životech a příznivcům, kteří nás podpořili. Modlíme se za pokoj,“ oznámili rodiče obviněného.

Earnest byl vysokoškolský student a sportovec. Studoval obor ošetřovatelství na Kalifornské státní univerzitě v San Marcos a žil doma s rodiči.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube – John Earsen v soudní síni 

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář