Útok na baptistickou školu v Nigérii, uneseno bylo více než 100 studentů

Bandité unesli v severní části Nigérie více než 100 studentů střední křesťanské školy.

Skupina ozbrojených mužů zaútočila v pondělí brzy ráno na Střední baptistickou školu Bétel ve městě Damishi ve státě Kaduna. Podle policejního mluvčího, na kterého se odvolává portál Premier, padlo při únosu i několik sporadických výstřelů. Přesný počet zajatých žáků zatím nebyl upřesněn.

SOUVISEJÍCÍMasakr v Burkina Faso: džihádistický útok způsobil smrt nejméně 160 lidí

John Hayab, jehož syn školu navštěvuje a kterému se podařilo uniknout, uvedl, že střední školu navštěvuje asi 180 studentů. „Je to šokující. Nevím, co na to říct. Můj syn byl mezi studenty, kterým se podařilo uniknout,“ cituje Hayba portál Premier.

„Jsem součástí této nešťastné události, protože se to týká církve, které jsem členem,“ poznamenal. „Je to pro nás velmi, velmi smutná situace.“

Hayab, který je předsedou Křesťanského sdružení v Nigérii, v pondělí uvedl, že se zatím vrátilo 26 studentů a doufá, že jich bude více.

Britský křesťanský portál připomíná, že se jedná o čtvrtý únos studentů ve státě Kaduna za posledních šest měsíců. V letošním roce došlo v Nigérii k sedmi únosům studentů. Únosy provádějí ozbrojené skupiny, které chtějí výkupné.

Z toho důvodu už mnoho škol bylo nuceno ukončit svoji činnost, protože úřady nejsou schopny je adekvátně chránit. K útokům na školy dochází hlavně od roku 2014, kdy členové teroristické skupiny Boko Haram unesli 276 studentek z vládní školy v Chiboku ve státě Borno.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. července 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář