Útok na katolický kostel v Nigérii má podle první oficiální zprávy 21 obětí

Abuja (ČTK) – Nedělní útok na katolický kostel na jihozápadě Nigérie si vyžádal 21 obětí. V prvním oficiálním sdělení o tom dnes informovaly místní úřady, napsala agentura AFP. Dřívější zprávy hovořily o nejméně 50 obětech. Ozbrojenci při útoku použili střelné zbraně i výbušniny.

„V kostele vybuchl dynamit. Útočnici do něj ani nevstoupili, jen stříleli do oken,“ uvedl mluvčí guvernéra státu Ondo.

Sám guvernér označil událost za „nevyprovokovaný útok“, při kterém byli zabiti nevinní lidé. „Použijeme všechny dostupné prostředky, abychom útočníky dopadli a potrestali,“ prohlásil.

Pachatelé jsou zatím neznámí. Prezident Muhammadu Buhari nicméně čin označil za „podlý“ a řekl, že se jej mohli dopustit jen „démoni z pekla“.

Papež František uvedl, že se modlí za oběti incidentu. „Papež se dozvěděl o útoku na kostel v nigerijském Ondu a o smrti desítek věřících, včetně mnoha dětí,“ píše se v prohlášení, které zveřejnil tiskový úřad Vatikánu. Podle komuniké se stále čeká na vyjasnění okolností krveprolití.

Nigérie se potýká s útoky ze strany ozbrojených gangů, ty se však většinou odehrávají na severozápadě země. Stát Ondo je v Nigérii považován za jeden z nejklidnějších.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář