Uznávaný psychiatr hovořil o nejsložitějším případu exorcismu během své praxe

 

Richard Gallagher je americký psychiatr a profesor klinické psychiatrie na New York Medical College Columbia University. V článku zveřejněném minulé úterý v novinách National Catholic Register se podělil o své zkušenosti z pětadvacetileté praxe konzultanta exorcistů v Americe.

Gallagher uvedl, že většina případů posedlosti není démonická práce. Během tisíců konzultací zjistil, že pouze asi u sta lidí se jednalo o skutečnou posedlost. Známý psychiatr s desítkami let zkušeností s exorcismem a praktikující katolík sdílel detaily nejsložitějšího případu démonické posedlosti, s kterým se během své praxe setkal.

Jednalo se o devětatřicetiletou Julii, která samu sebe označila za „vysokou kněžku satanského kultu“, oblékala se do tmavého oblečení a nosila černé oční stíny. „Její život byl plný nadpřirozených věcí,“ vzpomínal Gallagher. „Než jsem se s ní poprvé setkal, začaly být naše kočky uprostřed noci divoké. Když jsem se s ní setkal druhý den, zeptala se mě: ‚Pane doktore, jak se vám líbily ty kočky?'“

Psychiatr zmínil i jinou nadpřirozenou událost. Když se Juliin hlas ozval v telefonu při konzultaci svého případu s knězem, žena na kněze křičela démonickým hlasem, přestože byla vzdálená tisíce kilometrů. Psychiatr rovněž zmínil své překvapení, když mu Julie řekla, že jeho matka zemřela na rakovinu vaječníků bez toho, aniž by jí o tom řekl.

„Julie si dobře uvědomovala, že je posedlá, nelíbilo se jí to, ale odmítla opustit kult,“ vysvětlil Gallagher a označil její případ jako „největší“, kterým se kdy zabýval nebo o kterém kdy slyšel.

Reklama

 

Gallagher uvedl, že během rituálu exorcismu zazníval ženský, jindy mužský hlas, varující kněze, aby odešli. Stávalo se také, že z regálů létaly různé předměty. „Jednou neuvěřitelně levitovala 10 centimetrů ve vzduchu po dobu asi 30 minut,“ uvedl psychiatr.

Gallagher poznamenal, že žena, která uměla mluvit pouze anglicky, používala během exorcismu latinu i španělštinu a hrubě urážela účastníky rituálu; často také vyjadřovala svou nenávist k náboženství.  

Během osmi exorcistických setkáních se Julii nepodařilo vysvobodit z démonické moci, zůstala posedlá. Po roční pauze se znenadání objevila a projevila přání pokračovat v setkáních. Oznámila, že umírá na rakovinu. Gallagher jí řekl, že se o jejím případě poradí se svým týmem, Julia však zmizela a už nikdy o ní neslyšel. „Myslíme si, že zemřela,“ řekl.

Julie mu dala své povolení publikovat její příběh a profesor v současné době pracuje na knize o démonické posedlosti v USA.

 

Zdroj: Christian Today Foto: Creative Commons

Reklama

 

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář