V Brně se koná Tříkrálový koncert, je součástí charitativní akce

Praha/Brno – V Městském divadle Brno se dnes večer uskuteční Tříkrálový koncert, který je součástí tradiční celorepublikové Tříkrálové sbírky. Vystoupí Pavel Callta, Ilona Csáková, Roman Dragoun s kapelou Futurum, skupiny Mirai a Zrní. V přímém přenosu ho od 18:00 vysílá Česká televize a diváci uvidí i reportáže o tom, kde vykoledované peníze pomohou.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Začala první den roku a potrvá do 14. ledna. Do vsí a měst vyráží přes 14.000 kolednických skupinek, dohromady zhruba 50.000 dobrovolníků. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, zejména v regionech v místě sbírky.

„Před každou sbírkou schvalujeme několik stovek takzvaných záměrů dle různorodých požadavků a námětů, které přicházejí z terénu – někdy dokonce přímo od koledníků,“ uvedl ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.

Prostějovská charita letos například plánuje pořídit byty pro klienty Chráněného bydlení Domova Daliborka, v Rychnově nad Kněžnou za peníze nakoupí vybavení pro Stacionář sv. Františka. Asi desetina výnosu je každoročně určena na humanitární pomoc do zahraničí. Podrobné informace o využití peněz jsou dostupné na webu sbírky.

Vedle Tříkrálového koncertu jsou součástí sbírky i další akce. Například v Praze dnes v 15:00 vyjde průvod tří králů na velbloudech z Josefské ulice přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Tři králové přijedou odpoledne na koních i k živému betlému do Sušice.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: Wikimedia Commons, ilustrační

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář