V cele Asie Bibi teď čeká na trest smrti další křesťanka

Islamabád – V cele Asie Bibi teď čeká na trest smrti další křesťanka. Shagufta Kausarová byla obviněna ze zločinu rouhání, pro nějž byla uvězněna pákistánská křesťanka. Na zneužívání zákona o rouhání již několikrát poukazovaly různé lidskoprávní organizace.

Pro Christianity Today uvedl právník Asie Bibi, Saif ul-Malúk, že teď se ujme obhajoby matky čtyř dětí a nemocného manžela. Masih Kausar je upoután na lůžko kvůli poranění páteře od roku 2004. Jejich čtyři děti jsou ve věku od 5 do 13 let a byly závislé na matce, která pracovala jako pomocnice v domě biskupa.

Shagufta Kausarová byla obviněna ze zasílání rouhavých sms zpráv Muhammadem Husseinem, představeným místní mešity. Po jejím zatčení místní muslimové žádali její vydání, aby byla usmrcena. Police upokojila shromážděný dav tím, že křesťanka byla obviněna z rouhání, za co je v Pákistánu trest smrti.

Asia Bibi byla zatčena v roce 2009 po hádce s muslimskými ženami, které následně tvrdily, že urazila proroka. O rok později ji soud uznal vinnou a vzhledem k tomu, že v Pákistánu se urážka islámu trestá smrtí, ji poslal na popraviště. Verdikt ale loni v říjnu zvrátil nejvyšší soud, který dospěl k závěru, že žalobci nebyli schopní dokázat, že souzená žena porušila zákon.

Sama Bibi odmítla, že by proroka urazila. Od svého propuštění z vězení se skrývala na neznámém místě. Osvobození křesťanky totiž vyvolalo v zemi značné protesty radikálních muslimů, které se úřadům podařilo zmírnit až poté, co slíbily, že ji nedovolí odcestovat do zahraničí. Radikálové rovněž varovali, že Bibi zabijí.

Podle právníka žena již Pákistán opustila a našla útočiště v Kanadě. Kanadský premiér Justin Trudeau v listopadu řekl, že jeho země s Pákistánem jedná o pomoci Asie Bibi. Agentura AP uvedla, že se Bibiová v Kanadě setkala se svými dcerami.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: YouTube – Saif ul-Malúk

Tags: ,,

1 Komentář

  1. „Urazit proroka“ není přece nic těžkého. Člověku stačí říct, že věří v Ježíše. Nebo že nevěří v islám. Nebo že je ateista. Nebo cokoliv dalšího … Je úplně zákonité, že „urážejí proroka“ úplně všichni nemuslimové, ať už chtěně nebo nechtěně, ať už vědomě nebo nevědomě… V celách smrti by musela sedět většina lidstva … To, že tam ve většině míst nesedí, je jen proto, že tam ti „uražení“ k tomu nemají politickou moc …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář