V centru Zlína se uskuteční tradiční pouť

Zlín – V centru Zlína se první květnový víkend uskuteční tradiční zlínská pouť. V neděli budou moci lidé navštívit mše, prohlédnou si také věž kostela svatého Filipa a Jakuba. V předprogramu v pátek vystoupí zpěvačka a zlínská rodačka Dasha a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad, sdělila ČTK zástupkyně pořadatelů Michaela Straková.

„Dasha hrála a zpívala v mnoha známých muzikálech. Je nositelkou Ceny Thálie za rok 2010 za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Vystupuje také jako sólová zpěvačka. Kromě ní vystoupí na koncertě také skvělý Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Ten letos slaví 15 let od svého založení. Věnuje se interpretaci duchovní hudby od gregoriánského chorálu až po současnou vokální hudbu,“ uvedla Straková. Sbor také pravidelně zajišťuje hudební doprovod při velehradské pouti na svátek sv. Cyrila a Metoděje.

V neděli bude na programu svátostné požehnání, připraveny budou prohlídky věže i kostela, také posezení u muziky. „Lidé si budou moci poslechnout cimbálovou muziku Paléska nebo si zazpívat s dechovou hudbou Fryštácká Javořina. Děti se mohou těšit na kouzelnickou show, divadelní vystoupení, jízdu na ponících a další atrakce,“ uvedla Straková. Představí se i ochotníci se Zašové.

„Součástí programu bude i prezentace neziskových organizací, představení projektu Mary´s Meals, stánky s občerstvením a dárkovými předměty,“ dodala Straková.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Foto: Wikipedie – Kostel svatého Filipa a Jakuba

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář