V Česku by mělo být zasedání evropských biskupských konferencí

Velehrad – V Česku by se v roce 2020 mělo uskutečnit jednání evropských biskupských konferencí. Je to reprezentace církve celé Evropy, řekl na Velehradě novinářům kardinál Dominik Duka. Na Velehradě dnes skončilo dvoudenní 114. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK). Podle generálního sekretáře ČBK Stanislava Přibyla jde o prestižní záležitost, zasedání se bude konat zřejmě v Praze.

„Plenární zasedání konference evropských biskupských konferencí bývají na konci září. Domníváme se, že by to šlo krásně propojit se Svatováclavskou národní poutí,“ uvedl Přibyl, podle kterého by se mělo akce zúčastnit asi 35 předsedů evropských biskupských konferencí. V roce 2015 se již v Praze setkali generální sekretáři evropských konferencí.

Jednání předsedů konferencí jsou podle Duky z části informační, každý předseda přednáší informace o stavu církve v dané zemi. „Evropa jako kontinent má mnoho problémů, má problém vymírání, velkého počtu příchozích,“ uvedl Duka, podle kterého evropské církve zápasí s mnoha problémy, zároveň se však podílí na charitativní pomoci zemím třetího světa.

ČBK se na Velehradě zabývala také otázkou ochrany osobních údajů a schválila vznik odborného grémia ČBK, které se bude GDPR zabývat. Plenární zasedání souhlasilo s připojením katolické církve k výzvě ministerstva kultury oslavit Mezinárodní den míru v rámci Evropského roku kulturního dědictví rozezněním zvonů 21. září. Zapojí se také do připomínky utrpení pronásledovaných křesťanů ve světě, která připadá na 28. listopadu. Chystají se také aktivity ke slavení mimořádného misijního měsíce v říjnu 2019.

 

Autor: ČTK  Foto: ccee.eu, islustrční foto

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář