V Chrástu postaví bránu podle návrhu Davida Vávry

Při vstupu na evangelickou faru v Chrástu u Plzně letos vyroste nová brána. Navrhl ji architekt David Vávra a doplní zde skleněný kříž a altán od téhož autora.

Chrástecká fara s přilehlou zahradou je otevřená k bohoslužbám, kulturním a komunitním aktivitám nebo jen odpočinku pod vzrostlými stromy. Nové ztvárnění vstupu nemá proto prostor uzavírat, ale naopak vítat příchozí, zkrášlit veřejný prostor obce a obohatit ho o křesťanskou symboliku. 

Křídlům navržené kovové brány budou dominovat velká písmena Alfa a Omega, tedy první a poslední znaky řecké abecedy, které jsou v křesťanské tradici symbolem Krista, stojícího na počátku i na konci dějin. Směrové lišty veřejí vytváří optický dojem půlkruhu. A po stranách budou svítit lucerny ze spékaného skla. 

Brána, která by se měla místním i poutníkům otevřít během letošního roku, bude stát asi čtvrt milionu korun. Velkou část už členové místního evangelického sboru vybrali. Pro zajištění zbývající částky vyhlásili veřejnou sbírku na portále Donio: https://www.donio.cz/otevrme-branu. Tam zájemci najdou i osobní videopozdrav Davida Vávry, který také dárcům přislíbil kresbu s motivem brány s osobním věnováním.  

Autor: Karel Šimr, farář Farního sboru ČCE v Chrástu u Plzně Datum: 9. února 2023 Foto: TZ

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář