V den výbuchu poslal pastor z Bejrútu všechny členy pryč ze sboru. Mluví o vedení Duchem svatým

Pastor Said Deeb ze sboru Life Center Church v Bejrútu měl v den exploze zvláštní pocit. Všechny členy hodiny před explozí poslal pryč a patrně jim tím zachránil život.

Společně s dalšími členy se modlil, ale během ní se nedokázal zbavit pocitu, že se stane něco špatného. „Ani nevím proč, jen jsem z ničeho nic všem řekl, aby šli domů,“ řekl pro televizi CBN News. 

„Ale lidé se na mne obrátili a řekli: Jak to? Sotva jsme sem přišli. Všichni jsme absolvovali dlouhou cestu a teď máme dohodnuté setkání.“

„Řekl jsem, že nevím proč, ale ať se vrátí až v neděli. Bylo právě úterý odpoledne,“ poznamenal. Pár hodin na to došlo k explozi.

Pastor Deeb tedy poslal domů všech 34 lidí a zrušil všechny biblické třídy pro děti. „Bylo to, jako by Duch svatý říkal: Jděte! Jděte! Jděte! Takže jsem všem říkal, ať jdou domů.“

„Odpověděli mi, že vaří jídlo pro uprchlíky a pro chudé,“ a já jsem jim na to: „Dnes všechno zrušte a vložte to jídlo do ledničky.“

Life Center se nachází asi kilometr od epicentra exploze. Pastor řekl, že výbuch vybil okna a dveře v budově o rozloze 4 000 metrů čtverečních. Je přesvědčen, kdyby tam lidé zůstali, tak by někdo z nich přišel o život.

Pastor Deeb teď vnímá, že církev může v této situaci pomoci více než kdy jindy. „Obrovské potřeby vnímáme všude kolem nás. Lidé přicházeli z celého Libanonu, aby pomohli vyčistit oblast, kde jsme. Začali jsme jim dávat jídlo a rozdávat nápoje. Věřící z celého světa se ptají, jak mohou pomoci. Je to poprvé, co se v mém životě cítím, jako by se mezinárodní církev spojila, aby pomohla Libanonu a pomohla Bejrútu,“ dodal pastor Deeb.

Exploze v bejrútském přístavu si vyžádala nejméně 160 obětí na životech a na 6000 zraněných.

„Prožíváme noční můru. Nemáme žádné prostředky, jak bychom obyvatelům Bejrútu pomohli,“ uvedl bezprostředně po katastrofě Michel Abboud, prezident libanonské Charity, jejíž sídlo bylo výbuchem silně poničeno. „Bejrút je zdevastován a všichni jsme zdrceni rozsahem tragédie,“ doplnil. Charita Libanon vyzvala charity po celém světě k pomoci. Charita Česká republika uvolnila z krizového fondu tvořeného výtěžkem Tříkrálové sbírky 300.000 korun.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. září 2020 Wikimedia Commons – výbuch v Bejrútu

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář