V Domažlicích se na slavnostech představí chodská kultura

Praha – Folklorní slavnosti Domažlic zvou návštěvníky na tradiční hudbu, jídlo a zábavu. Třídenní festival spojí dvě velké akce, Chodské slavnosti a Vavřineckou pouť. Na Chodském hradě, na jarmarku a v dalších domažlických lokalitách se představí hudební skupiny, dudáci, zpěváci, trhy nebo umělecké dílny. Slavnosti pořadatelé zahájí v pátek 9. srpna. Novináře o tom dnes informoval ředitel kulturního střediska Domažlic Kamil Jindřich.

„Program chodských slavností zahrnuje pět scén. Sejde se až 500 účinkujících. V letošním roce budeme mít i hosty z Rumunska a Itálie, kteří přinesou kontrast do toho hudebního světa,“ uvedl Jindřich. Tradiční pořady jako třeba dudácké štandrle podle něj ale budou mít v programu stále hlavní místo. Po dvou letech se představí i národní přehlídka dudáků a chodské písně. Kromě toho na návštěvníky čeká trh s místními specialitami jako je například chodský koláč.

Svatovavřinecká pouť se koná na Veselé hoře – Vavřinečku. Mši povede kardinál Dominik Duka v sobotu od 10 hodin. Účast bude letos výjimečná. „Přijede i Rudolf Voderholzer, řezenský biskup. To je symbolický akt, že přijede z Německa právě v rámci bolestných událostí z roku 1939,“ připomněl místostarosta Domažlic Stanislav Antoš. „Událost je to zcela mimořádná, očekáváme spoustu poutníků,“ dodal.

Počet návštěvníků organizátoři odhadují na 70 tisíc, varují proto před možnými dopravními problémy ve městě. Pro zaparkování slouží záchytné parkoviště s kyvadlovou dopravou zdarma. Více o programu na webových stránkách slavností.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 4. srpna 2019  Foto: chodskeslavnosti.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář