V Hati na Opavsku vznikla nová křížová cesta

Hať (Opavsko) – V Hati na Opavsku vznikla křížová cesta popisující ukřižování Ježíše Krista. Financována byla ze soukromých zdrojů. Autorem plastik je rohovský umělec Stanislav Mika. Čtrnáct zastavení doplňuje altánek s posezením. ČTK to v pátek řekl Rudolf Gogolín, jehož rodina projekt financovala.

Bývalý majitel společnosti Krnovské škrobárny dnes žije v Hlučíně na Opavsku, z obce Hať ale pochází. „Má rodina zde má kořeny. Proto jsme křížovou cestu postavili právě zde,“ řekl. Dodal, že není určena jen věřícím. „Jde o multifunkční záležitost. Jednotlivá zastavení jsme nechali doplnit i altánkem s posezením. Zde mohou lidé při pohledu do krajiny rozjímat, posedět zde mohou i pěší výletníci či cyklisté,“ doplnil Gogolín.

Reliéfy jednotlivých zastavení vytvořil malíř a řezbář Stanislav Mika z Rohova. „Od začátku jsme věděli, že chceme, aby se na vzniku cesty podíleli lidé z Hlučínska,“ vysvětlil volbu umělce Gogolín.

Křížová cesta je umístěna nedaleko haťského kostela a hřbitova. Jednotlivá díla vyrobená ze speciálního betonu vytvářejí kruh. Altánek s posezením je v jeho středu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 30. června Foto: nockostelu.cz – Haťský kostel

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář