V Indii byla při přípravě na Advent napadena skupina 100 křesťanů

Útočníci napadli skupinu asi 100 křesťanů během příprav na Advent. K incidentu došlo 25. listopadu v časných ranních hodinách ve indické vesnici Singawaram.

 Podle organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW) dav asi 50 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočil na křesťany během noci, když spali. Útočníci údajně spálili Bible a poškodili motocykly. Rozhněvaní násilníci také obvinili křesťany ze zničení místní kultury zavedením cizího náboženství. Předpokládá se, že k incidentu došlo mezi půlnocí a druhou hodinou ranní.

 Policie dorazila na místo útoku kolem 7 hodin ráno. Podle Chhattisgarh Christian Forum (CCF) bylo zraněno asi 27 lidí. Policie zatkla 16 podezřelých a útok bude šetřit.  

CCF nahlásila incident na Facebooku v den, kdy k němu došlo. Policisté následujícího dne doprovodili prezidenta CCF Aruna Pannalala na policejní stanici. Pannalal k událostem řekl: „Byl jsem donucen tam sedět asi pět hodin. Bylo to asi ve 22:30, kdy mě přinutili napsat na Facebook omluvu s tím, že náš popis incidentu byl nepřesný.“

 Křesťanskému lídrovi také vyhrožovali, že pokud odmítne dělat to, co mu policie nařizuje, tak bude obviněn. „Také mě donutili písemně se zavázat, že v budoucnosti nebudu o podobných konfliktech informovat.“

Podle CSW je v obci Singawaram přibližně 15 rodin, které konvertovaly ke křesťanství v roce 2008. Od té doby však nedošlo k žádným nábožensky motivovaným incidentům. Organizace dále tvrdí, že v posledních měsících dochází k nárůstu útoků na náboženské menšiny.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář