V Indii bylo křivě obviněno 16 pastorů za narušování pořádku

Skupina 16 pastorů z Indie byla 13. listopadu křivě obviněna z narušování pořádku. Obvinění bylo vzneseno poté, co šli na místní úřad zastupovat pastora, který byl napaden davem radikálních hinduistických nacionalistů.

Organizace International Christian Concern informuje, že pastor Čandrakant a jeho kongregace byli 7. listopadu po zahájení bohoslužby napadeni davem 40 radikálních hinduistických nacionalistů. K útoku došlo v indické státě Karnátaka.

SOUVISEJÍCÍIndický premiér Módí se setkal s papežem Františkem, pozval ho do Indie

Muži vstoupili do kostela, ale členové kongregace vytvořili lidskou bariéru mezi pastorem a rozvášněným davem. „Členové sboru stáli přede mnou jako lidský plot,“ řekl pastor International Christian Concern (ICC). „Jinak by mě zabili. Radikálové chtějí vyhladit křesťanství z této oblasti a myslí si, že za současné místní vlády to nebude tak složité.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Po hodině na místo dorazili policisté, kteří podali trestní oznámení na pastora Čandrakanta za narušování pořádku.

V den slyšení dorazila skupina 16 pastorů na úřad jménem křesťanské komunity a pastora Čandrakanta. Po vstupu do budovy však byli duchovní také obviněni z narušování pořádku.

ICC v této souvislosti konstatuje, že v posledních týdnech se dramaticky zvýšil počet útoků na křesťany a jejich místa uctívání v Karnátace. Tento nárůst pronásledování přichází v době, kdy místní vláda veřejně lobuje za uzákonění zákona proti konverzím pomocí lživé protikřesťanské rétoriky.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. listopadu 2021 Foto: screenshot CBN News – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář