V Indonésii byli sťati čtyři křesťané

V centrální části indonéského ostrova Sulawesi byli zabiti čtyři křesťané. 

Úterní útok je podle portálu Premier druhým za posledních šest měsíců poté, co byli v listopadu 2020 na základně Armády spásy zabiti čtyři křesťané. Předpokládá se, že za útokem byli islámští extremisté.

Místní zdroj pro organizaci Open Doors uvedl, že není jasné, zda byl útok nábožensky motivován. „Obyvatelé ostrova Sulawesi jsou stále traumatizováni z teroristického útoku z listopadu a dosud se z toho nezotavili. Nejsme si jisti, zda je útok nábožensky motivovaný, přestože oběťmi jsou křesťané,“ uvedl pro Open Doors, místní partner, který zůstal v anonymitě.

Za útokem mohou být také finanční problémy. Teroristé totiž stále častěji přicházejí do střetu s armádou a policií, a tak se mohlo jednat jen o „akt přežití.“ „Jediným způsobem, jak přežít, je okrást lidi o jídlo. V této oblasti žije mnoho farmářů, kteří žijí v lese daleko od vesnice.“

Místní partneři Open Doors se nyní snaží dostat do kontaktu s rodinami obětí. „Modlete se za Boží pokoj, který by pokryl tuto oblast. Strach se snaží ovládnout lidská srdce, ale Boží moc je větší,“ uvádí Open Doors. „Lidé se bojí jít na pole, proto nemohou pracovat a pěstovat plodiny. To ovlivní jejich ekonomickou situaci.“

Indonésie je na 47. Místě v řebříčku Open Doors, která každý rok připravuje seznam zemí, kde dochází k nejhoršímu pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. května 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář