V Jablunkově jsou kvůli koronaviru zrušeny bohoslužby

Ostrava – Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David zrušil ve farnosti v Jablunkově na Frýdecko-Místecku všechny veřejné bohoslužby. Důvodem je zhoršená epidemiologická situace ve městě. Vyplývá to z informací zveřejněných na webových stránkách diecéze www.doo.cz. Koronavirová nákaza se v Jablunkově dostala do kláštera sester alžbětinek, jehož součástí je i Domov sv. Alžběty pečující o seniory. Covidem-19 tam onemocněly desítky lidí, především klientů a personálu domova.

„Ve dnech 7. do 14. srpna 2020 budou zrušeny všechny veřejné bohoslužby ve farním kostele a filiálních kostelích farnosti Jablunkov. Všechny, kteří se ve farnosti bohoslužeb účastní, naléhavě vybízím, aby sledovali mši svatou například prostřednictvím přenosu na webových stránkách farnosti, nebo prostřednictvím jiných médií a nejezdili do jiných kostelů a farností,“ uvedl David, který rozhodnutí konzultoval s krajskými hygieniky.

Připomněl, že v současné situaci platí dispens neboli výjimka biskupa z jinak povinné účasti na nedělních bohoslužbách. „Zrušení se nevztahuje na bohoslužby při svatbě, křtu či pohřbu, které je ovšem potřeba konat za zpřísněných hygienických podmínek. Účastníci těchto bohoslužeb budou užívat roušku k zakrytí úst a nosu, při vstupech do kostela nebude k dispozici svěcená voda a účastníci si budou dezinfikovat ruce,“ sdělil David.

Vyzval k ohleduplnosti a respektování hygienických opatření a pravidel karantény, jejichž cílem je zabránit šíření nákazy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 9. sprna 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář