V Japonsku se losuje o lístky na papežskou mši

Japonsko – Již za dva týdny se papež František vydá na cestu do Japonska. Zájemců o setkání s hlavou katolické církve je tolik, že tokijská arcidiecéze ohlásila losování objednávek. Organizují se dokonce modlitby za vylosování lístku na mši, na kterou bude mít v Tokiu přístup pouhých 55 tisíc lidí.

Papež František přijede do Tokia 23. listopadu. Na neděli Krista Krále se vydá do nejkatoličtějšího města v Japonsku, totiž do Nagasaki, kde bude sloužit mši. Poté odletí do Hirošimy, kde promluví u pomníku míru, a následně se vrátí do hlavního města, aby se setkal s věřícími na stadionu Tokyo Dome.

Japonští věřící, kteří se chtějí zúčastnit mše s papežem, se museli registrovat na zvláštní internetové straně. Přestože termín nahlášení už vypršel, vstupenky nebyly prozatím rozeslané. Podle komise pro organizaci setkání s papežem v Nagasaki bylo zpoždění vynuceno bezpečnostními požadavky.

Papežská návštěva v Japonsku bude probíhat pod heslem „Protect all life“, tedy „Chraň každý život“. Japonsko patří mezi země s nejvyšším počtem potratů mezi mladistvými. Každý rok je takto připraveno o život 200 tisíc dětí. Problémem je rovněž narůstající násilí v rodinách, vysoký počet sebevražd, ale také smrtí z přepracování a strach z kontaktu s vnějším světem.

František navštíví Japonsko v roce, na který připadá 470. výročí příchodu sv. Františka Xaverského do této země. Ze 127 milionů obyvatel Japonska je dnes katolíků sotva půl milionu.

 

Autor: Vatikánský rozhlas   Datum: 6. listopadu 2019  Foto: CC Seach – Nagasaki – ilustrační 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář