V Jižní Koreji byl zatčen vůdce hnutí Sinčchondži

Soul – Jihokorejské úřady dnes zatkly zakladatele a vůdce náboženského hnutí Sinčchondži, které bylo v únoru centrem šíření koronaviru v zemi. Osmaosmdesátiletý I Man-hi čelí podle tiskových agentur obvinění, že před úřady tajil klíčové informace, čímž bránil vyhledávání lidí, kteří se dostali do kontaktu s nakaženými.

Hnutí Sinčchondži je spojováno s více než 5200 případy nákazy koronavirem, což představuje 36 procent z celkového počtu infekcí v Jižní Koreji, uvedla agentura Reuters.

Hnutí Sinčchondži se inspiruje křesťanstvím, i když se od jeho učení zásadně odchyluje, a bývá považováno za sektu. Odhaduje se, že má více než 200.000 členů.

Infekci mezi členy hnutí podle dřívějších zpráv zřejmě v únoru roznesla 61letá žena označovaná za takzvanou superpřenašečku. Většina infekcí byla spojena s jedním kostelem ve městě Tegu, kde se věřící scházejí.

Vůdce hnutí I Man-hi epidemii nemoci covid-19 označil za „ďáblův čin“, který má zastavit rozrůstání hnutí Sinčchondži. Prokuratura vůdce obviňuje, že před úřady skrýval podrobnosti o členech hnutí a o místech, kde se scházejí. Podezřelý je také ze zpronevěry 5,6 miliardy wonů (105 milionů Kč) z církevních fondů.

Hnutí Sinčchondži v prohlášení uvedlo, že jeho vůdce byl znepokojen požadavky vlády na zveřejnění osobních údajů o členech. Nikdy se ale podle sdělení nepokoušel tyto informace tajit.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 1. srpna 2020 Foto: srceenshot – YouTube

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Kamil Skočdopole

    Obávám se, že brzy se takto bude postupovat i proti křesťanským církvím, jejichž členové se budou scházet i během zvýšeného testování obyvatelstva.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář