V Kalifornii sílí útoky na arménskou křesťanskou komunitu

San Francisco – Podle zprávy sanfranciského vyšetřovatele FBI za poslední období vzrostly útoky na křesťanskou arménskou komunitu. Jen v oblasti San Francisco Bay došlo během druhé poloviny loňského roku ke čtyřem protiarménským útokům. Tyto útoky souvisely s ozbrojeným konfliktem mezi Arménií a Ázerbájdžánem, který se rozpoutal v září minulého roku.

Odhaduje se, že v San Franciscu Bay v důsledku rozšíření arménské diaspory po genocidě Arménů na počátku 20. století žije přes 2500 amerických Arménů. Turecko, pachatel genocidy a podporovatel Ázerbájdžánu, vede propagandistickou kampaň popírající existenci této genocidy. 

Jeden z těchto protiarménských incidentů se stal 17. září loňského roku, kdy neznámý útočník podpálil v San Francisku arménský kostel sv. Řehoře Iluminátora a způsobil tak na budově rozsáhlé škody. FBI v San Franciscu následovně vypsala odměnu za informaci, která by vedla k dopadení pachatele.

Zvláštní agent FBI Craig Fair, agent přidělený k případu, ve svém prohlášení vyzval veřejnost, aby nepodceňovala tento útok. „Tento násilný čin nebyl jen útokem na budovu, ale na celou křesťanskou arménskou komunitu,“ prohlásil agent Fair. 

Mezi další protiarménské incidenty v tomto regionu patřilo posprejování arménské školy nenávistnými nápisy v ázerbájdžánských barvách. Krátce na to došlo ve škole ke střelbě. Incident se obešel bez zranění.

V důsledku konfliktu o Náhorní Karabach tyto protiarménské projevy za poslední období vzrostly ve všech zemích, kde se nachází arménská komunita. Za šířením této nenávistné propagandy stojí Turecko, které perzekuuje křesťany nejen u sebe doma, ale i v regionech, které ovládá prostřednictvím džihádistů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: David Jan Zdroj: International Christian Concern Datum: 12. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – San Francisco

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář