V Kalifornii vysvětí protestantskou katedrálu na katolickou

Orange County – Katolická církev v Kalifornii otevírá bývalou protestantskou katedrálu, kterou během sedmi let přeměnila ve vlastní chrám. Ode dneška bude zasvěcen Ježíši Kristu. Renovace původní Křišťálové katedrály vyšla katolíky na 77 milionů dolarů.

Interiér musel projít řadou úprav, aby vyhovoval římské církvi. Venkovní podoba katedrály, která se skládá z více než deseti tisíc skleněných tabulek, zůstane stejná. Diecéze v Orange koupila kostel i s přilehlým kampusem v roce 2012 od komunity, která komplex prodala kvůli insolvenci.

Diecézní biskup Kevin Vann, který ve funkci začal půl roku po koupi komplexu, věří, že nové prostředí pomůže přinášet nový život. „Diecézebude mít ústřední bod jednoty, kde bude Bůh známý a milovaný,“ dodal biskup. Na budování jednoty se shoduje se správcem farnosti františkánem Christopherem Smithem. „Těším se na vysvěcení katedrály. Pak se totiž budu moct konečně soustředit pouze na své povolání kněze,“ vyjádřil Smith pro CNA svou radost ze zakončení renovace chrámu.

 

Autor:  Kristýna Císařová Zdroj: Radio Proglas  Datum: 18. července 2019  Foto: Wikipedie 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář