V Kapitolu proběhne odhalení sochy Billyho Grahama

Zesnulý evangelista Billy Graham se příští týden zařadí mezi 200 Američanů, kteří budou mít sochu v Kapitolu ve Washingtonu. 

Grahamova socha bude odhalena příští čtvrtek během slavnostního ceremoniálu v 11 hodin dopoledne, kterého se zúčastní hudebník Michael W. Smith, předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson a další zástupci Kongresu, oznámila Evangelizační asociace Billyho Grahama. 

SOUVISEJÍCÍJak Billy Graham a Martin L. King společně bořili rasové bariéry 

Bronzová socha, kterou navrhl umělec z Grahamova rodiště Charlotte v Severní Karolíně, bude stát na podstavci a bude ho zobrazovat s gestem směrem k otevřené Bibli v ruce jako symbolu jeho životního díla.

Portál The Christian Post informuje, že na podstavci bude vyryt nápis Jan 3,16 a Jan 14,6 a Graham bude prohlášen za „hlasatele evangelia Ježíše Krista“.

Poté, co ho v roce 2013 Valné shromáždění Severní Karolíny jednomyslně zvolilo „oblíbeným synem státu“, podepsal tehdejší guvernér Pat McCrory v roce 2015 zákon, který dal podnět k výstavbě sochy. 

„V Severní Karolíně žilo mnoho velkých lidí, ale jen málo z nich ovlivnilo svět více než Billy Graham,“ stálo v návrhu zákona.

Republikánský senátor Ted Budd, který se podílel na úsilí o umístění sochy v Kapitolu, ve svém prohlášení ocenil Grahamovu službu.

„Odkaz Rev. Billyho Grahama je založen na jeho prostém poselství o odpuštění založeném na verši Jana 3,16. Jeho celoživotní odhodlání hlásat evangelium, jeho boj za občanská práva, jeho odpor vůči komunismu a jeho duchovní vedení poskytly naději stovkám milionů lidí,“ uvedl podle CP.

„Je prvním občanem ze Severní Karolíny, který čestně spočinul v Kapitolu Spojených států, a jeho podobizna by tam měla stát navždy,“ dodal Budd.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. května 2024 Foto: BGEA – Billy Graham

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář