V katedrále sv. Víta bude zádušní mše za zesnulého Benedikta XVI.

Praha – V katedrále sv. Víta na Pražském hradě bude dnes od 18:00 zádušní mše za bývalého papeže Benedikta XVI. Mši bude sloužit pražský arcibiskup Jan Graubner, kázat bude kardinál Dominik Duka. Předchůdce současné hlavy katolické církve zemřel 31. prosince a 5. ledna bude pohřben ve Svatopetrské bazilice.

Na poslední rozloučení s bývalým papežem Benediktem XVI. do Vatikánu pojedou i čeští a moravští věřící. Do Vatikánu se chystají i tuzemští biskupové a Českou republiku zastoupí premiér Petr Fiala (ODS). Poslední rozloučení s emeritním papežem bude sloužit na Svatopetrském náměstí současný papež František. Podle agentury APA počítá Řím s účastí až 70.000 věřících. Pohřbu se budou účastnit králové, šlechtici, prezidenti i řada duchovních.

Benedikt, občanským jménem Joseph Ratzinger, zemřel poslední den minulého roku ve vatikánském klášteře Mater Ecclesiae. V roce 2013 se stal prvním papežem za zhruba 600 let, který na svou funkci rezignoval. Smrt emeritního papeže reflektovala kromě věřících i řada světových státníků včetně amerického prezidenta Joea Bidena. Zesnulého vyzdvihli jako velkého teologa nebo obránce „tradičních hodnot“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Duka

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář