V Kolumbii se konalo klíčové jednání o rodině v Jižní Americe

Slovy jako „triumf“ a „historický den“ označili křesťanští pro-life a pro-rodinní zástupci z celé Latinské Ameriky úvodní zasedání „Dialogů se společností“ pořádaných Organizací latinskoamerických států (OEA) dne 26. června v Kolumbii.

Křesťanské platformy občanské společnosti převýšily počet přítomných aktivistů LGBT a pro-potratové lobby, jak uvádí latinskoamerické zpravodajské stránky Evangélico Digital.

Valné shromáždění OAS je klíčovým společensko-politickým shromážděním na kontinentu, které vzniklo v roce 1948 a snaží se sjednotit země v Americe při přijímání politických rozhodnutí a podporovat dialog o lidských právech. Jeho heslem je „více práv pro více lidí,“ uvádí Evangelical Focus.

Setkání tento rok otevřeně podpořila pro-LGBT lobby přidáním duhové vlajky na svých oficiálních platformách na sociálních médiích.

Společně vytvořený latinskoamerický kongres pro život a rodinu je nově vytvořená mezinárodní křesťanská platforma, která dokázala spojit politiky, pastory, odborníky a představitele občanské společnosti. Sdílí křesťanský pohled na řešení problémů v Latinské Americe.

„Právo na život je první a nejzákladnější ze všech práv,“ řekla Clara Vega de Rocha z Mexika, která slouží jako pastor sboru. „Právo se narodit by se mělo stát univerzálním společenským požadavkem, motorem změny,“ dodala.

Marcos Aurélio de Camargo z Brazílie ve svém projevu zdůraznil, že „my, latinskoameričtí evangelikálové si uvědomujeme svůj numerický růst v posledních letech. To vedlo k sociálním změnám v našich zemích a analytici se domnívají, že naše účast ve společnosti se stala klíčovým prvkem příslušných politických změn na našem kontinentu.“

Camargo uzavřel své prohlášení požehnáním představitelů OEA: „Prosíme, abyste skrze Ducha svatého a moc, která pochází z bohatství požehnání Ježíše Krista, byli ve svém nitru posíleni a Kristus přebýval ve vašich srdcích.“

Svědkové tvrdili, že projevy křesťanů byly v několika okamžicích provázany křikem a pískáním LGBT aktivistů přítomných v sále, dodává Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Zdroj: Evangelical Focus Datum: 11. července 2011 Foto: Pixabay – ilustrační

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář