V kostele v Neratově začal fungovat dárcovský terminál České spořitelny

Neratov – Česká spořitelna tento týden spustila v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově na Rychnovsku první samoobslužný platební terminál pro veřejný a neziskový sektor v ČR. Takzvaný donátorský totem funguje jako přenosný platební terminál pro bezhotovostní transakce, sdělili dnes ČTK zástupci České spořitelny. Osada Neratov je známá obnoveným barokním poutním kostelem s charakteristickou prosklenou střechou. V posledních letech se stal oblíbeným cílem turistů z celé republiky.

„Mám radost, že totem jako první můžeme poskytnout našemu dlouholetému klientovi, kterým je Sdružení Neratov. Jeho návštěvníci budou moci darovat peníze bezkontaktní formou během srpna a září,“ uvedl Otto Mach z České spořitelny.

Sdružení Neratov pomáhá zdravotně postiženým včetně lidí s lehkým a středně těžkým mentálním postižením. Sdružení se od počátku 90. let snaží stejnojmennou vysídlenou osadu oživit.

„Jsme první velkou bankou na trhu, která dokáže klientům z veřejného a neziskového sektoru připravit na míru samoobslužný terminál s možnostmi individuálního nastavení,“ uvedl bankovní poradce pro veřejný sektor v České spořitelně Petr Chlupáč.

Platební bezkontaktní terminál lze snadno ovládat prostřednictvím dotykového displeje. Kdokoli bude chtít věnovat příspěvek například charitativní organizaci, vybere si z několika přednastavených částek, případně zadá částku podle svého uvážení. Na podobném principu může zařízení fungovat i v nemocnicích, na úřadech nebo kdekoliv, kde je v dosahu mobilní signál nebo je možné zařízení připojit k internetu. Pro potřeby konkrétní neziskové organizace lze i částky nastavit individuálně na míru, uvedli zástupci spořitelny.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář