V lese, kde sídlila sekta nutící k hladovění své členy, se nalezlo přes 200 těl

Nairobi – V lese Shakahola na východě Keni, kde sídlila sekta, jež nutila své členy k hladovění, vyšetřovatelé nalezli celkově již přes 200 těl. S odkazem na úřady o tom dnes informuje agentura AFP. Úřady se domnívají, že většina těl nalezených v této oblasti patří členům sekty. V souvislosti s úmrtími bylo zadrženo 26 lidí, a to včetně bývalé vedoucího sekty Paula Mackenzieho (někdy psán také jako Makenzie). Stovky lidí se dále pohřešují.

Úřady dnes informovaly o odhalení dalších 22 těl. Celkově tak bylo nalezeno 201 těl. Policie oblast, kde sekta sídlila, pročesává, a doufá, že najde některé přeživší. Pohřešovaných v souvislosti se sektou nazývanou Good News International Church jsou stále stovky, píše agentura Reuters.

SOUVISEJÍCÍ Červený kříž: V Keni se dál pohřešuje 609 lidí z hladovějící sekty

Vyšetřovatelé se domnívají, že většina těl patří členům sekty, kteří věřili, že se držením extrémního půstu dostanou do nebe a setkají se s Ježíšem. Podle vyšetřovatelů jim to říkal šéf sekty Mackanzie, který je kvůli tomu ve vazbě. Podle výsledků pitev na prvních tělech většina z nalezených zemřela hlady. Někteří další však byli ubiti k smrti, uškrceni či udušeni. Již dříve úřady uvedly, že některým nalezeným tělům chyběla část orgánů.

Případ sekty sídlící v lese Shakahola podle agentury AFP v Keni vyvolala debatu o přísnější regulaci aktivit konfesních organizací. V převážně křesťanské zemi podle oficiálních údajů funguje na 4000 sekt a církví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 14. května 2023 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář