V Londýně se Pochodu pro život zúčastnily tisíce věřících

Londýn – Britské hnutí Pochodu pro život uspořádalo v sobotu svůj první londýnský mítink proti liberalizaci zákonů o potratech. Akce v britském hlavním městě se podle Catholic Herold zúčastnily tisíce lidí.

Setkání, které se konalo poprvé v roce 2012 v Birminghamu, se letos přesunulo do Londýna na náměstí v Westminsteru. Pochod se uskutečnil u příležitosti 50 let od chvíle, kdy vešel v platnost zákon, který legalizoval potraty ve Velké Británii s výjimkou Severního Irska.

Demonstrace byla doprovázena živou hudbou, přímluvami a modlitbami. Biskup John Keenan povzbudil účastníky, aby zvážili vstup do veřejného života. „Nemáte představu o efektu, který vaše odvaha bude mít, pokud se statečně postavíte před britské sdělovací prostředky, dokonce i pod hrozbou útoku, a budete propagovat život. Uděláte tím skutek pro další generaci,“ vyzval.

„Dnešním cílem je podpořit a inspirovat křesťany, kteří mají zájem o nenarozené děti, a být v Londýně jejich viditelným a slyšitelným hlasem,“ uvedl Regan King, jeden z organizátorů události.

Britská organizace Pochodu pro život k demonstraci uvedla: „Pochod pro život je organizace, která usiluje o sdružování různých pro-life skupin po celé zemi a zvyšuje povědomí o potížích způsobených potratem. Pro-life skupiny, s nimiž různými způsoby spolupracujeme, poskytují pomoc a podporu ženám v krizových těhotenských situacích (během těhotenství i po něm, tak dlouho, jak ji potřebují), stejně jako pomoc těm, kteří trpí po potratech.“

 

Překlad: Michal Nosál  Zdroj: Christian Today  Foto: Facebook/ Laura Sardina

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář