V Mali byla vyhlazena celá obec. Zemřelo 95 křesťanů, včetně žen a dětí

Organizace Open Doors žádá o modlitby za křesťany v západní Africe, kam patří Mali, Burkina Faso, Čad a Niger. Při útoku militantů v neděli 9. června 2019 zabili asi 95 lidí, včetně žen, dětí a starců z Mali.

Zatímco se objevují protichůdné zprávy o počtu obětí, některé zpravodajské agentury se odvolali na „úřady, které informovaly, že bylo nalezeno 95 obětí.“ Kontakt v Mali pro Open Doors potvrdil, že všichni, kteří zemřeli, byli křesťané.

Muslimští militanti vystříleli a zapálili vesnici v regionu Mopti. Mnoho těl bylo zaživa upáleno.

Přeživší řekli agentuře AFP, že na motocyklech a dodávkách přijelo asi 50 ozbrojených mužů. Nejprve obklíčili vesnici a pak zaútočili – každý, kdo se pokusil utéct, byl zabit. „Nikdo nebyl ušetřen – ženy, děti, starší lidé,“ uvedl očitý svědek.

Podle vládního prohlášení útočníci také zabili zvířata a vypálili domy. Zdroj z policie na místě masakru řekl: „Obec Dogon byla prakticky zničena.“

Mali bylo vtaženo do konfliktu v roce 2013, kdy islamističtí militanti obsadili mnohá místa na severu země, kde je rozsáhlá poušť. V celé západní Africe, zejména v severní Nigérii dochází ke střetům s militantními kočovnými pastýři. Následkem konfliktů jsou tisíce mrtvých lidí. V této oblasti operuje skupina Boko Haram, která se hlásí k Daeš (IS).

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář