V Mali osvobodili jeptišku, unesenou islamisty skoro před pěti lety

Bamako – V Mali se v sobotu podařilo osvobodit kolumbijskou řeholnici Glorii Cecilii Narvázeovou, kterou islamisté unesli v této západoafrické zemi v únoru 2017. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na komuniké kanceláře malijského prezidenta.

Prezidentská kancléř v prohlášení ocenila „odvahu a statečnost řeholnice“ a uvedla, že její dnešní osvobození korunovalo společné úsilí několika zpravodajských služeb, trvající čtyři roky a osm měsíců. Na sociálních sítích se objevily snímky osvobozené řeholnice spolu s úřadujícím prezidentem, plukovníkem Assimim Goitou, který se moci chopil po vojenském převratu.

SOUVISEJÍCÍKatolický duchovní, unesený v Mali, je na svobodě


K únosu františkánské jeptišky se přihlásilo uskupení džihádistů, které je pokládáno za místní odnož teroristické organizace Al-Káida.

Asi čtyři procenta obyvatel Mali se hlásí ke křesťanství. Únosy Malijců nebo cizinců jsou jedním z aspektů násilí, které krvavě postihlo tuto část Sahelu.

Únosy představují lukrativní zdroj financí pro islamisty, připomněla agentura Reuters a dodala, že prezidentská kancelář neupřesnila, zda za jeptišku bylo vyplaceno výkupné.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. října 2021 Foto: Wikimedia Commons

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář