V Manipuru pokračuje zabíjení, modlící se křesťanka byla zastřelena v kostele

Vypuknutí komunitního násilí v severovýchodním indickém státě Manipur nejeví známky konce a kmenoví vůdci hlásí tři nová úmrtí, včetně ženy zastřelené v kostele.

Potvrzení podrobností o vesnických útocích je obtížné, protože internet je omezen a přístup do odlehlých oblastí je pro novináře obtížný. Podle The Indigenous Tribal Leaders Forum (ITLF), které zastupuje převážně křesťanské kmeny Kuki, se však jednalo o „ohavný útok na vesnici Khoken“.

SOUVISEJÍCÍ Hinduističtí extremisté vězní pastory a zavírají kostely v Indii

ITLF ve svém prohlášení uvedla, že útoku se účastnili meitejští ozbrojenci převlečení do uniforem indické armády a používající armádní vozidla.

„Vesničané z kmene Kuki-Zo, nic netušící o pravé identitě útočníků a domnívající se, že se jedná o armádní operaci, vyšli ven, ale místo toho se setkali s palbou z automatických pušek, což mělo za následek tragickou smrt Jangpao Touthanga, Khaimanga Guiteho a paní Domkhoiové,“ uvádí se podle zpravodajského portálu Premier v jejich prohlášení.

„Další dva lidé, pan Thongneh a pan Thangkhojang, byli při útoku rovněž zraněni. Paní Domkhohoiová odříkávala ranní modlitbu v kostele, když ji tito ozbrojenci zastřelili, aniž by brali ohled na posvátnost místa.“

Fórum domorodých kmenových vůdců odsoudilo noční útok v Khokenu a napsalo: „Používání armádních uniforem a vozidel militanty vyvolává vážné otázky ohledně zdroje jejich vybavení a možného zapojení vnějších sil.“

ITLF vyzvalo ústřední indickou vládu, aby pachatele postavila před soud, a vyjádřilo podle svých slov „upřímnou soustrast rodinám obětí, vesničanům a všem, které nedávná tragédie zasáhla“.

V dopise pro Church Times signatáři poukázali na to, že nacionalisté z BJP v Dillí podle nich o útocích v Manipuru věděli a souhlasili s nimi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. června 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář