V milánské katedrále o Velikonoční neděli vystoupí Andrea Bocelli

Během Velikonoc budou prázdné kostely i v řadě evropských zemí. V katedrále v severoitalském Miláně, který patří k městům nejpostiženějším šířením koronaviru SARS-CoV-2, zazpívá ale o Velikonoční neděli operní pěvec Andrea Bocelli. Jeho vystoupení, které doprovodí chrámový varhaník Emanuele Vianelli, budou moci zhlédnout lidé po celém světě prostřednictvím youtube.

Arcibiskup Gianantonio Borgonovo z milánské katedrály ohlásil koncert a řekl, že pandemie, která všechny negativně zasáhla, „nám téměř dala zapomenout na radost vyjádřenou v den Velikonoc.“

„Hlas a slova Andrea Bocelliho nám připomínají, že důvod naší naděje nepochází od nás, ale je to dar od Boha,“ poznamenal milánský arcibiskup.

Borgonovo dále uvedl, že toto gesto znamená podporovat z katedrály lidi, kteří kvůli karanténě zůstávají doma. Také věří, že tento Bocceliho koncert dokáže lidem zprostředkovat událost vzkříšení Krista a překonat následující dny.

Bocelli doufá, že jeho koncert povede k modlitbám za jeho vlast lidi z celého světa. „Věřím v sílu společné modlitby; věřím v křesťanské Velikonoce, univerzální symbol znovuzrození, který právě teď potřebují všichni – ať už jsou věřící nebo ne.“

 

-red-   Datum: 10. dubna 2020   Foto: Wikimedia Commons – Andrea Bocceli

 

 

 

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář