V nedělní školce mluvily o oběti pro Krista, pak nastal výbuch

Jen několik minut poté, co vyjádřily svou ochotu zemřít pro Krista, byla polovina dětí z nedělní školy v Sion Church v Batticaloa údajně zabita při sebevražedných bombových útocích na Srí Lance.

„Dnes byla v kostele nedělní škola a ptali jsme se dětí, kolik z vás je ochotných zemřít za Krista? Všichni zvedli ruce. O pár minut později přišly na hlavní bohoslužbu, když nastal výbuch. Polovina dětí zemřela na místě,“ uvedla podle Hananya Naftali, Caroline Mahendranová, učitelka nedělní školy.

Kněz Kumaran ze sboru Sion řekl pro Times of India, že byl svědkem smrti mnoha dětí krátce poté, co komunikoval o podezření ze sebevražedného bombardování.

Bylo kolem půl deváté dopoledne, řekl Kumaran, když viděl podezřelého člověka, který nesl batoh a kráčel po schodech do kostela plného věřících. „Zeptal jsem se ho, kdo je a jaké je jeho jméno. Řekl, že je muslim a chtěl by navštívit církev,“ dodal.

„Nikdy jsem neslyšel zvuk výbuchu bomby. Zpočátku jsme si mysleli, že se jedná o výbuch pneumatiky,“ řekl S. Vikash, 21letý lékař, který žije v blízkosti kostela. „Když jsme si uvědomili, že jde o výbuch, následovali jsme zvuk hasičských vozů a sanitek. Scéna byla děsivá. Všude kolem byla krev a části těl.“

Kanapathipillai Deivendiran, který měl v neděli mít velikonoční kázání ve sboru Sion, uvedl pro Hindu News, že šel pozdě, jinak by také mohl být zabit.

„Šel jsem do kostela něco po deváté ráno a měl jsem pár minut zpoždění,“ řekl. „Nevěděl jsem, že před pár minutami byl výbuch, jen jsem vešel do areálu kostela. Když jsem tam vstoupil, byl jsem tím pohledem otřesen – stěny se úplně zhroutily, po celé podlaze byla těla,“ konstatoval kněz.

Počet obětí nedělních teroristických útoků na kostely a hotely na Srí Lance vzrostl na 359. S odvoláním na oznámení policie o tom dnes informovala agentura AP. Mezi oběťmi je 39 cizinců, a nadto se pohřešují dva Dánové. Policie v souvislostí s tragédií zadržela v noci na dnešek dalších 18 lidí, ve vazbě tak již skončilo celkem přes šedesát podezřelých. Prezident Maithripala Sirisena dnes obvinil bezpečnostní složky, že věděly o útoku předem a neinformovaly ho. Podle šéfa parlamentu věděly o útoku špičky tajné služby od indické rozvědky.

K odpovědnosti za sérii atentátů se v úterý přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Na podporu svého tvrzení zveřejnila záběry, na kterých jsou podle ní pachatelé atentátů přísahající věrnost vůdci IS abú Bakrovi Bagdádímu. Potvrdí-li se účast IS, bude to útok s nejvyšším počtem mrtvých této organizace.

Podle webu institutu SITE, který sleduje radikální hnutí ve světě, skupinu osmi mužů vedl radikální místní duchovní Zahrán Haším. Ten stál v čele dosud málo známé islamistické skupiny národní Tauhíd džamáate (NTJ), kterou také srílanské úřady viní z nedělního masakru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  ČTK Foto: Twitter.com – sbor Sion po útoku

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář