V Německu se při bohoslužbách nakazilo na 40 lidí

Frankfurt nad Mohanem – Více než 40 lidí se nakazilo koronavirem poté, co se počátkem měsíce zúčastnili bohoslužby ve Frankfurtu nad Mohanem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na městské zdravotní úřady v tomto finančním centru Německa. Šest lidí se musí podle agentury AFP léčit v nemocnicích.

Bohoslužba se konala 10. května v baptistickém kostele, tedy jen několik dnů poté, co úřady dovolily novu otevřít modlitebny. V daném kostele se podle agentury Reuters konají bohoslužby v němčině i ruštině.

„Situace je velmi dynamická,“ řekl místnímu listu Frankfurter Rundschau Antoni Walczok, který je zástupcem šéfa městského zdravotnictví. Církev se podle něj nedopustila žádného porušení opatření, která mají zabránit šíření koronaviru.

Ve spolkové zemi Hesensko, ve které je Frankfurt nad Mohanem největším městem, smějí církve pořádat bohoslužby od 1. května za předpokladu, že dodržují odstup mezi věřícími a další hygienická pravidla.

Německo, které bylo postižené relativně méně než jiné velké evropské země, začalo od začátku května uvolňovat omezující opatření. V zemi nicméně zůstávají obavy z případné druhé vlny pandemie, poznamenala AFP.

Dodala, že úřady v Dolním Sasku na opačném konci Německa dnes ohlásily, že sedm lidí se nakazilo v restauraci ve městě Leer; do karantény kvůli tomu musela zamířit padesátka lidí.

Pořádání bohoslužeb je podle AFP citlivou otázkou i mimo Německo. Ve Francii se shromáždění dvou tisícovek na konci února stalo zdrojem nákazy pro desítky případů nákazy po celé zemi.

V Německu se podle údajů Instituta Roberta Kocha nakazilo celkem 177.850 lidí, 8216 lidí zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19, způsobovanou koronavirem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 23. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář