V Nigérii byli uneseni dva katoličtí kněží

Na severu Nigérie byli uneseni dva katoličtí kněží poté, co neznámí ozbrojenci v časných ranních hodinách zaútočili na jejich kostel.

Únosci údajně vnikli do katolického kostela svatého Patrika ve státě Katsina a zmocnili se otce Stephena Ojapy a otce Olivera Okpary a dvou dalších chlapců.

V prohlášení arcidiecéze Sokoto uvedla: „O půlnoci dnes, 25. května 2022, vnikli ozbrojenci na faru katolického kostela svatého Patrika v Gidan Maikambo v místní vládní oblasti Kafur ve státě Katsina. Unesli faráře a jeho asistenta Rev. Stephena Ojapa a Olivera Okpara a další dva chlapce. Modlete se prosím za jejich bezpečí a propuštění.“

SOUVISEJÍCÍNigérijští křesťané protestovali po celé zemi kvůli násilné smrti Debory Samuelové 

Britský portál Premier v této souvislosti píše, že se jedná o poslední z řady únosů a útoků na církevní instituce, kněze a věřící, zejména v severní Nigérii. Za mnoha útoky stojí islámská extremistická skupina Boko Haram, ale stále více bezpečnostních hrozeb mají na svědomí neidentifikovaní ozbrojenci.   

Začátkem tohoto měsíce byly kostely v diecézi Sokoto poničeny protestujícími, kteří demonstrovali proti zatčení podezřelých po vraždě mladé křesťanky.

Debora Samuelová byla ukamenována a upálena studenty vysoké školy v regionu poté, co byla obviněna z rouhání. Údajně řekla, že jí Ježíš Kristus pomohl složit zkoušky, a poté byla obviněna z rouhačských výroků o proroku Mohamedovi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář