V Nigérii bylo od začátku roku zabito více než 350 křesťanů

Lagos – Nigérijská organizace tvrdí, že od začátku roku 2020 bylo v této západoafrické zemi zabito nejméně 350 křesťanů, a odhaduje se, že od roku 2015 o život přišlo přibližně 11 500 věřících.

„Nigérie se stala místem zabíjení bezbranných křesťanů,“ uvedla tento týden nevládní organizace International Society for Civil Liberties (Intersociety) v nové zvláštní zprávě.

„Dostupné statistiky ukazují, že za posledních 57 měsíců nebo od června 2015, kdy se do vedení státu Nigérie dostala současná vláda, bylo zaznamenáno 11 500 až 12 000 úmrtí křesťanů. Z toho 7 400 křesťanů zabili pastevci Fulani (Fulbové) a další 4 000 byly zabity bojovníky Boko Haram,“ informuje The Christian Post.

Organizace sleduje násilí vůči křesťanům v Nigérii od roku 2010 prostřednictvím týmu kriminologů, právníků, novinářů a bezpečnostních analytiků.

Nigérie byla v uplynulých deseti letech poznamenána násilím a na severovýchodě vzestupem extrémistických organizací jako je Boko Haram. V posledních letech provádějí masakry proti křesťanským zemědělským vesnicím v centrální části Nigérie radikalizovaní pastevci Fulani.

Organizace spojených národů odhaduje, že v Nigérii byly nuceně přesídleny asi 2 milióny lidí a dalších 11 miliónů lidí potřebuje pomoc.

Při monitorování a dokumentaci se Intersociety spoléhá na zprávy místních a zahraničních médií, vládních dokumentů, mezinárodních lidskoprávních organizací a očitých svědků, které pokládá za důvěryhodné.

Zatímco zprávy informovaly o nárůstu smrtících útoků Boko Haram počínaje prosincem 2019, Intersociety tvrdí, že útoky Boko Haram zaměřené na křesťany zesílily od ledna 2020 ve státech Borno, Adamawa a Taraba.

Podle seznamu Open Doors se Nigérie řadí mezi 12 zemí na světě, v nichž dochází k největšímu pronásledování křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 16, března 2020  Foto: InterSociety

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář