V okolí Říma bylo pozitivně testováno na Covid-19 téměř 60 jeptišek

ŘÍM – Italský region Lazio v pátek oznámil, že 59 jeptišek patřících ke dvěma klášterům v okolí Říma bylo pozitivně testováno na koronavirus COVID-19, což vyvolalo obavy z toho, jak rychle se virus může šířit v křesťanských komunitách.

Alessio D´Amato, vedoucí ministerstva zdravotnictví v italském regionu Lazio, to oznámil 20. března, informuje portál Crux. Místní orgány byly o tomto případu informovány a bylo zahájeno vyšetřování toho, jak k infekcím došlo.

Jeden z těchto dvou řádů se stará o mladé studenty a starší sestry, což vyvolává obavy o přežití 40 sester, kterým byl diagnostikován koronavirus COVID-19, protože průměrný věk těch, kteří v Itálii zemřeli, je 79,5, což je méně než průměrný věk osazenstva mnoha klášterů a náboženských komunit v Evropě, připomíná Crux.

Ve Spojených státech se ohniskem koronaviru stal pečovatelský dům pro seniory v Kirklandu ve Washingtonu, kde zemřelo 35 lidí.

Deníku patřícímu Italské biskupské konferenci Bernadette Rossoniová uvedla, že celkově „jsme v pořádku“ a že tři ze 40 infikovaných jeptišek jsou hospitalizovány, zatímco ostatní neprokazují vážné příznaky a jsou v klášteře.

I když počet pozitivně testovaných v klášteře byl zveřejněn, Rossoniová uvedla, že ve skutečnosti „nevíme, kolik pozitivních případů máme, protože testujeme další sestry.“

Situace obou klášterů však upozornila na problém, před nímž stojí náboženské komunity po celém světě, kde často starší řeholníci žijí v těsném vzájemném kontaktu.

V dopisu ze dne 16. března brazilský kardinál João Braz de Aviz, prefekt Kongregace pro ústavy zasvěceného života, napsal ženám a mužům z těchto náboženských institucí po celém světě, aby poslouchali jak civilní tak církevní autority během pandemie COVID-19.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 23. března 2020  Foto:

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář