V okolí syrského Rás al-Ajnu se stále bojuje, navzdory příměří

Ankara/Washington – Turecko a Spojené státy se dohodly na pětidenním klidu zbraní v severní Sýrii. Oznámil to v Ankaře podle agentury Reuters americký viceprezident Mike Pence po jednáních s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

Zpočátku se s nimi odmítl Erdogan setkat, ale později změnil názor. Návštěva přichází v době, kdy syrské demokratické síly nadále odolávají tureckému útoku v severovýchodní Sýrii s cílem vytvořit zónu pro syrské uprchlíky, informuje CBN News.

Turecký ministr obrany však na svou osobní stránku na Facebooku zveřejnil zprávu a mapu, které naznačují, že skutečné ambice Turecka mohou být mnohem větší. Mapa podle informací CBN News zahrnovala mapu s polovinou Sýrie, severní Irák a částí Řecka a celého Kypru.

Mezitím se syrské síly přes noc přesunuly do strategického pohraničního města Kobani, které blokovalo cestu turecké armádě. Příchod sil loajálních syrskému prezidentovi Bašárovi Assadovi znamenalo dramatický posun sil v severovýchodní Sýrii.

Kino Gabriel, křesťanský mluvčí SDF pro CBN News řekl, že se stále potýkají s náhlým stažení amerických vojáků prezidentem Donaldem Trumpem.

„Jsme vděční za veškerou podporu, kterou jsme obdrželi od Američanů a několika amerických úředníků, kteří podporovali to, co děláme, a pokusili se zastavit turecké útoky,“ řekl Gabriel.

U pohraničního města Rás al-Ajn na severu Sýrie je dnes i dál slyšet střelba a ostřelování. Informovala o tom agentura Reuters. Turecko ve čtvrtek po jednání s americkou delegací přistoupilo na pětidenní přerušení ofenzivy na severovýchodě Sýrie, aby se z oblasti mohly stáhnout milice syrských Kurdů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 18. října 2019  Foto: screenshot YouTube – Mike Pence

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář