V polovici ledna proběhne ekumenická modlitební akce Týden modliteb za jednotu křesťanů

Praha – Ve dnech od 18. do 25. ledna v České republice proběhne pravidelná ekumenická akce s názvem Týden modliteb za jednotu křesťanů, který spojuje křesťany z různých církví po celém světě. Hlavním mottem setkání je verš: „Zachovali se k nám neobyčejně laskavě.“ (Sk 28,2)

Týden modliteb za jednotu křesťanů je výrazem touhy uskutečňovat Ježíšova slova, „aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě“. (Jan 17,21) Letošní texty připravili křesťané z Malty.

„Smíme se scházet svobodně, napříč jednotlivými církvemi či denominacemi. Dar svobody, který jsme si nedávno intenzivně a vděčně připomínali, tvoří dostatečný a bezpečný prostor pro společné bohoslužby, bez ohledu na velikost farností, měst či obcí. Scházejme se, modleme se, zpívejme společně Bohu ke cti a slávě. Vždyť se možná jako sousedé potkáváme na ulicích, jako kolegové v zaměstnání, i jinde. Jaký zázrak, že se spolu smíme modlit. Nepromarněme čas, který je nám z Boží milosti dáván,“ uvádí se v pozvánce k modlitební akci.

Týden modliteb za jednotu křesťanů je společnou iniciativou Světové rady církví a Papežské rady na podporu jednoty křesťanů.

 

-red-  ERC  Datum: 9. ledna 2020  Foto: ERC

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář