V Praze se sešli pracovníci tiskových odborů církví

Praha – Nastolováním témat v mediálním světě se zabývali účastníci včerejšího studijního dne, který po jedenadvacáté uspořádala Mediální komise Ekumenické rady církví ve spolupráci s tiskovým střediskem České biskupské konference.

 

„V současném mediálním světě je poměrně problematické dostat křesťanská témata do širšího než jen křesťanského dialogu,“ přiblížil téma 21. studijního dne mluvčí a generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš. Do Sboru Církve bratrské v Praze 5 se sjeli především pracovníci církví a jejich tiskových odborů, například mluvčí jednotlivých diecézí. „Chceme, aby si odnesli podněty, jakým způsobem mohou církve mediálně přistupovat k většinové společnosti,“ doplnil Vinš. Mezi přednášejícími byli například římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, mediální teoretik Vlastimil Nečas nebo novinář a hudebník Petr Vizina.

Studijní dny pořádá Ekumenická rada církví pravidelně, v poslední době častěji za přispění Mediální komise. „V posledních letech to byla právě ona, která připravovala tuto akci a předpokládá se, že v tom bude nadále pokračovat. Protože téma médií a to, jakým způsobem oslovovat lidi, ať už směrem dovnitř do církve, nebo ven k veřejnosti, je pro nás životně důležité,“uzavřel Petr Jan Vinš. Tématem loňského studijního dne byla role, práce a formace křesťanských médií.

 

Autor: Anežka Wiewiorková Zdroj: Radio Proglas  Foto: Římskokatolický kněz Zbigniew Czdendlik

Kategorie: Společnost

2 Komentáře

  1. Velmi vtipné, já se již 6 týdnů pokouším dostat s tématem do křesťanských médií a nikdo mi z nich nepomohl. O co šlo? Jen o hanobení Ježíše Krista a náboženství v brněnském divadle. Jak si přál otec kardinál, napsal jsem petici, kterou podepsalo zatím 7000 lidí. Podal trestní oznámení, pomohl žalobě. Chystám demonstraci. Vše pokojně a klidně. Ale je týden do demonstrace, kdy se chtějí k tématu vyjádřit? Někteří ředitelé katolických médií mi napsali, že když nemám mediální vzdělání, tak se do toho nemám vůbec plést, a vstupovat na mediální půdu. Ano, podařilo se jim to. Jediný, kdo se mnou o tématu rozhovor udělal je blesk, v pondělí si přečtěte, uvidíte jak je možné v blesku nebulvárně mluvit o Kristu. Tak si srovnejme, kdo vlastně nastoluje křesťanská témata.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář